راهکار عملی

یک شبه هم امکان پذیر است. ارائه راهکار عملی و نمونه واقعی.

یک واقعیت تلخ و یک راهکار عملی

واقعیت تلخ

بگذار یک واقعیت تلخی را (البته برای من )برایتان نقل کنم. واقعیتی که شاید سکوی پرتابی برای شما باشد ولی سه سال از زندگی پرشور و نشاط مرا تلف کرد و بدون نتیجه دلخواه به پایان رسید. داستاني كه می‌خواهم براي شما تعريف كنم و یک راهکار عملی برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی در آن نهفته است ، مربوط است به سال 94 . همان دورانی كه با واژه کسب‌وکار اينترنتي آشنا شده بودم و بر اساس قول واهي برخي افراد تازه‌کار بدون توجه به‌سختی های مسير و بدون تجربه كردن بعضي ستورالعمل‌های اين كار ، رویاهای یک‌شبه پولدار شدن را در سر می‌پروراندم و بر همین اساس شروع به ايده پردازي و آموزش طراحي سايت و ورد پرس و … کردم و خيلي سريع اين مطالب فني را از طريق شركت در دوره‌های مربوطه ياد گرفتم.

محصولاتی درزمینهٔ آموزش فیزیک و شبیه‌سازی آزمایشگاه مجازی آن تولید کردم که در نوع خود در ایران کم‌نظیر بود و تقریباً در هیچ سایت ایرانی مشابه آن با همان شیوه و کیفیت ندیده بودم.

برخی از این آموزش‌ها را در مدارس اطراف شهر خودم جهت تست و ارزیابی ارائه دادم و فیدبکهای عالی و انرژی‌بخش دریافت کردم.

هم‌زمان با تولید این آموزش‌ها که پیش‌زمینه تولید آن‌ها شرکت در دوره‌های آموزش تولید محتوا بود ابزارهای بازاریابی و ایمیل مارکتینگ و تا حدودی سئو و … را آموزش دیدم. طوری که می‌توانستم در مدت بسیار کوتاهی یک کسب‌وکار اینترنتی اصولی را راه‌اندازی کنم.

محصولات تولیدی را در سایت فیزیک آنلاین که متعلق به خودم بود و در حال حاضر به مرداب سایتهای ناموفق پیوسته است منتشر کردم .

پيشنهاد:  فرمولهای تبلیغ نویسی صد در صد اثربخش در فروش اینترنتی

از این لحظه به بعد کار من شده بود چک کردن حساب زرین پال مربوط به همان سایت. خیلی دردناک بود. روزها گذشت. هفته‌ها گذشت. خبری از فروش محصول نبود.

رتبه الکسای سایت روزبه‌روز بهتر و بهتر می‌شد. لیست ایمیلی هرروز افزایش پیدا می‌کرد .محتواهای آموزشی در قالب مقاله منتشر می‌کردم و حتی لیست ایمیلی تقریباً متوسطی هم جمع کرده بودم.

بسیاری از آموزش‌های ارزان‌قیمت و رایگان افراد زیادی را گذرانده بودم و همه این آموزش‌ها را در سایت خود بکار می‌بستم به امید اینکه یک مدرس اثرگذاری درزمینهٔ کاری خودم باشم.

اما انگار در بین این آموزش‌ها و تلاش‌های بی‌وقفه من حلقه مفقوده‌ای وجود داشت که مانع موفقیت من بود.

نقطه قوتی که در این مدت در وجود خودم کشف کردم تسلیم نشدن در برابر شکست و مأیوس نشدن در کار موردعلاقه‌ام بود. همین نقطه قوت هم موجب گردید تا به مدت سه سال در کشاکش مشکلات عدم وصول نتیجه دوام بیاورم.

 

جوینده یابنده است.

اما بعدازاین مدت و بعدازاین همه تلاش و کوشش بالاخره اتفاقی که یک‌شبه تحولاتی در کار من به وجود آورد باور و اعتقاد مرا تکان داد. اعتقاد پیدا کردم که یک‌شبه هم امکان‌پذیر است به شرطی که دستورالعمل صحیح آن را به دست بیاوری.

اتفاقی که افتاد این بود که با مفهومی بنام تبلیغ نویسی در وب و وب‌سایت استاد صفوی (حسین صفوی) آشنا شدم.که اتفاقا حس خوبی هم به آن نداشتم و حس می‌کردم تبلیغ نویسی یعنی دروغ گفتن و یا بزرگ و مهم جلوه دادن موضوعات بی‌اهمیت و درنتیجه قالب کردن محصول موردنظر برای مشتری.بنابراین با اکراه تمام موضوع را در سطح اینترنت دنبال می‌کردم که با افرادی هم در این زمینه آشنا شدم و آموزش‌های در دسترس آن‌ها را هم مطالعه کردم و به‌تدریج مفهوم اصلی و کاربردی تبلیغ نویسی در وب را در سایت این بزرگوار که همواره از مقالات و آموزش‌های آن استفاده می‌کنم یافتم.

پيشنهاد:  فرمولهائی تست شده و عملی برای پیشنهاد ارزشمند (آفر)

چیزی که به آن رسیدم یک‌شبه پولدار شدن نبود ولی یک‌شبه ورق برگشت و از آن روزی که از اصول صحیح و کاربردی تبلیغ نویسی در وب استفاده کردم و سعی کردم مخاطب را و شرایط و نگرانی‌ها و نیازهای اصلی مخاطب را درک کنم و همیشه گرهی از مشکلات مخاطب را در محتواهایی که منتشر می‌کنم بازکنم. اولین فروش محصولات تولیدی‌ام شروع شد.

هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم اولین فروش محصول سایت با مشکل درگاه بانک مواجه شده بود که مشتری از طریق فرم تماس سایت به من ایمیل زد و اعلام کرد که سه بار اقدام به خرید محصول کرده ولی موفق به پرداخت مبلغ و دانلود آن نشده است.

بعد از اصلاح ایراد اعلامی از سوی ارائه‌دهنده درگاه ، به‌پاس قدردانی از مخاطب و به یمن اولین فروش سایت ، محصول موردنظر را به‌صورت رایگان به ایشان ارسال کردم و از اطلاع‌رسانی او تشکر کردم . نکته جالب‌توجه این است که مشتری موردنظر بعد از دریافت محصول مجدداً به سایت مراجعه کرده و محصول را خریداری و مبلغ آن را پرداخت کردند.

امروز دیگر سایت فیزیک آنلاین فعال نیست ولی من دقیقاً بر اساس آموزش‌هایی که در دوران حیات این سایت یاد گرفتم به دنبال موضوعی رفتم که دقیقاً نقطه‌ضعف من در آن دوران بود.

امروز با تمام قوا و باانگیزه‌ای چند برابر و با پشتوانه‌ای غنی از آموزش‌هایی که درزمینهٔ کسب‌وکار اینترنتی مخاطب محور فراگرفته‌ام در خدمت کاربران وب‌سایت تبلیغ نویس هستم که همواره رفع مشکلات مخاطب را در سرلوحه کارهای خود قرار داده و مخاطب خود را فردی از جنس خود و مثل خانواده خود می‌پندارم.

پيشنهاد:  چک لیست های تبلیغ نویسی که برای اثر بخش بودن یک متن باید کنترل شوند.

 

 

 

 

 

نظرات